uczyć bhp profesjonalnie? - pierwsza pomoc

Outsourcing bhp

Będą to nie tylko kontrole stanowisk

Zasady bezpieczeństwa i higieny pracy są bardzo ważne, zwłaszcza jeżeli dana działalność zajmuje się dziedziną wysokiego ryzyka. Outsourcing bhp to kompleksowa usługa, która gwarantuje firmie pełną kontrolę w tej dziedzinie. Korzys

uczyć bhp profesjonalnie? - pierwsza pomoc Outsourcing bhp
tając z usług firmy zewnętrznej, która zajmuje się bhp, nie musimy martwić się kwestiami bezpieczeństwa, oraz aspektami prawnymi. Będą to nie tylko kontrole stanowisk pracy, ale także wszelkie konieczne szkolenia bhp. W ten sposób nie musimy takich szkoleń organizować sami. Zazwyczaj każde stanowisko wymaga oddzielnego szkolenia, w zależności od dziedziny gospodarki, jaką zajmuje się nasza firma. Powierzając te sprawy specjalistom, dajemy sobie więcej czasu na zajmowanie się prowadzeniem firmy. Sami i tak zapewne zmuszeni bylibyśmy zasięgnąć, od czasu do czasu, porady specjalistów, a tak mamy zapewnioną pełną opiekę w tym zakresie. Powoduje to, że jesteśmy zabezpieczeni zarówno prawnie, jak i pod względem ochrony zdrowia i życia naszego, oraz wszystkich osób związanych z naszą firmą. Warto zainwestować w outsourcing bhp, gdyż znacznie ułatwia to prowadzenie firmy.

Dla takich firm świetnym rozwiązaniem jest

Każda firma ma obowiązek korzystania z usług osoby posiadającej uprawnienia bhp. Przestrzeganie bezpieczeństwa i higieny pracy przez pracowników jest nie tylko nakazem prawnym, ale również zdroworozsądkowym podejściem i myśleniem właścicieli i dyrektorów. Nie tylko małym, ale coraz częściej również wielkim firmom, nie opłaca się zatrudnianie danego pracownika z uprawnieniami bhp, tylko na pojedyncze szkolenia bhp, prowadzone często kilka razy w roku. Dla takich firm świetnym rozwiązaniem jest outsourcing bhp, ponieważ zaspokaja wszelkie wymagania prawne co do szkolenia pracowników i obiektywnie analizuje bezpieczeństwo pracy w danej firmie. Aby przeprowadzać szkolenia bhp należy, wraz z rozwojem nowych technologii i powstawaniem nowych stanowisk pracy, cały czas podnosić swoją wiedzę i umiejętności. Dana firma, świadcząca outsourcing bhp, gwarantuje odpowiednią umową współpracy, wiedzę na temat wszelkich, najnowszych wymagań prawnych i wytycznych, potrzebnych do realizacji bezpiecznej pracy, bez względu na dziedzinę działania firmy.

Najczęściej należą do nich: - przeprowadzanie szkolenia

W każdej firmie kwestie bezpieczeństwa oraz higieny pracy odgrywają bardzo ważną rolę. W związku z tym w polskim prawie pełno jest przepisów i zasad dotyczących BHP. Warto zadbać o przestrzeganie tych wymogów w przedsiębiorstwie. Istnieją dwa sposoby na zabezpieczenie swojej firmy w tym zakresie: zatrudnienie specjalistów na etat lub outsourcing bhp zapewniany przez wyspecjalizowaną zewnętrzną firmę.

Zadania i obowiązki realizowane przez firmę outsourcingową są regulowane przez umowę, którą podpisują obie strony. Najczęściej należą do nich:
- przeprowadzanie szkolenia BHP dla pracowników;
- dokonywanie analiz i ocen ryzyka zawodowego;
- zlecanie badań i pomiarów czynników pracy;
- reprezentowanie firmy przed Państwową Inspekcją Pracy i Państwową Inspekcją Sanitarną;
- analiza przyczyn ewentualnych wypadków oraz reprezentowanie przedsiębiorstwa w postępowaniach powypadkowych.

Największą zaletą outsourcingu usług związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy jest obniżenie kosztów pracodawcy. Takie rozwiązanie jest dużo bardziej opłacalne niż tworzenie kolejnego etatu.

Pamiętajmy że szkolenie bhp jest obowiązkowe

Jeżeli posiadamy własną działalność, to warto w pewnym momencie zdecydować się na outsourcing bhp. Dzisiaj jest naprawdę wiele firm zewnętrznych, które za stosunkowo niewielkie pieniądze przeprowadzą dla naszych pracowników szkolenia bhp. Pamiętajmy, że szkolenie bhp jest obowiązkowe. Najlepszym rozwiązaniem jest więc nawiązanie stałej współpracy z zewnętrzną firmą, która będzie się tym zajmować. Wtedy będziemy mieć pewność, że wszyscy nasi pracownicy zostaną przeszkoleni i nie będzie to dla nas aż tak duży wydatek.

Z całą pewnością warto sobie wszystko przeanalizować i nawiązać kontakt przynajmniej z kilkoma firmami, które świadczą takie usługi. Być może któraś z nich będzie miała dla nas wyjątkową ofertę. Takie firmy często oferują również inne szkolenia i warto się nimi zainwestować. Być może jak nawiążemy stałą współpracę, to dostaniemy zniżkę na szkolenia. Wtedy na pewno będzie nam się to opłacało. Inwestowanie w szkolenie pracownika jest w dzisiejszych czasach bardzo ważne i nie powinniśmy o tym zapominać.